Kadının en zor işi kesinlikle ütüdür. Ütü seven kadın çok azdır. Zaten sorsanız niye sevdiğini de açıklayamaz..

Evlenene kadar sanırım 3 kez falan ütü yapmışımdır. Canım annem benim.. ( Burada ütü mevzuundan sapıp anneme gönderme yapışımın nedeni, kendi ütüsünü kendi yapan arkadaşlar olduğunu bilmemdir :) ) Evlendiğim günden itibaren sadece hamileliğim dışında tüm ütüleri kendim yaptım. Çalışırken bile..

Pantolonlardaki çizgide ve  gömlek kollarında çift ütü izi yapmamak için pek bir uğraşır dururum. Öğrendim bişeyler işte, paylaşayım istedim..

En iyi pantolon ütüleme gün ışığında olur. Ampulun aydınlattığı odada pantolon ütülenirse kesin çift ütü izi olur :)

Gömlek ütülemeyi de eltim Hatice’den öğrendim. Öyle pratik bir yol gösterdi ki şimdi şipşak ütüleyebiliyorum.. Aşağıda resimlerini çekip koydum sıralı bir şekilde.. Önce yaka, kollar, omuzlar ve gövde.. Eğer siz farklı ütülüyorsanız bu yolu mutlaka deneyin derim..

Bir de gömlekleri yıkadıktan sonra iyice silkeleyerek asmalısınız ki kırışmasın. Hatta kolları en çok kırışan bölüm olduğundan kollarını elinizle çekiştirmeniz, askıda kurutmanız ya da banyodaki kalorifer peteğinin tepesinde kurutmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Sevgiler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Gerisi Hikaye..

Hem Ev Hanımı Hem de Anne! Tatili ve Maaşı Olmayan Bir İşçi.. Kendine Eğlence Arıyordu, Buldu :)

Twitter da Takip Et

Facebook’ta Takip Et

Tavsiyeler

Muhteşem Isırıklar
lavantakesesi.com
TÜTÜETEK.COM tütü etekler, takımlar, taçlar, bebek şekerleri

Unutmayalım

Bağışlarınızla Hayat Verin
Desteklerimizle Gülsünler