Biz uzun yıllardır Digitürk kullanıcısıyız. En son annemin evine Lig Tv paketi almıştık. Annemin evinin çeşitli sebeplerle satılmasından dolayı Digitürk’ü kapattırdık…

İşte hikaye burada başladı. Digitürk’ü kapatmak açmak kadar kolay değil. Açmak istersen aynı gün, kapatmak istersen aylarca uğraşıyorsun..

Önce sebebini net bir şekilde açıkladığın dilekçe ve nüfus cüzdanını fakslıyorsun. Sonra dilekçeyi alıp almadıklarını, işlemi yapıp yapmadıklarını anlamak için telefonla teyit alıyorsun. Buraya kadar tamam. Telefonda “kutuyu ne yapayım?” diyorum.. ” Sizde kalabilir.. “Peki Kutudaki elektronik kartı teslim edecek miyim?” diyorum “Hayır kırıp atın” diyorlar..

Veee sonrasında teslim edilmemiş kart “hani şu digitürk kutusunu çalıştırıan elektronik kart” yüzünden 100 Usd tutarında fatura kesip, evin boşaltıldığını bile bile postalıyorlar. Tabi faturayı gören yok.. Sonra 1-2 annemi cepten arıyorlar, ulaşılmıyor. Bunlar da tekrar denemiyorlar ya da mesaj göndermiyorlar..

1-2 Ay sonra avukata veriyorlar. Gıyabınızda icralık oluyorsunuz. Üstelik 100 dolara faiz işliyor. Avukat yeni adres bilginize ulaşıyor ve icralık olduğunuzu bildiriyor.

Önemli ve bilinen bir avukatlık bürosu bu.. Telefonda ” ben de dava açabilir miyim?” diyorum. “Evet açabilirsiniz, ama bu icrayı durdurmaz, önce dosya borcunuzu ödeyin” diyorlar. Ben de daha fazla faiz işlememesi adına dosya borcunu aynı gün ödüyorum. Sonrasında dava açıp hakkımı arayacağım yaa.. Bakın ne öğreniyorum. İcra dosya borcunu ödediğim için bu borcu kabul etmiş oluyorum.. Ne yazık değil mi hem Digitürk kazıklıyor hem de avukatı..

Asıl yapmam gereken elimdeki icra evrakı ile birlikte borca itiraz davası açmakmış. Geç kalıyorum..

Artık Digitürk’e güvenmiyorum. Defne büyüyüp te reklamsız Disney Kanallarından vazgeçtiğinde kendi evimdekini de kapatacağım. Hele avukatlık bürolarını eshefle kınıyorum. Nasıl olur da kanunla hak arayan birileri başka birilerini yanıltıcı bir yol gösterir anlamıyorum. Pesss.

 

 

 

13 Responses to Digitürk’ü Kapattırırken Dikkatli Olun!

 • selcen çelebi says:

  BEN DİGİTÜRK ÜYESİ DEĞİLİM ANCAK NASIL OLDUYSA ADAMIN BİRİ BENİM KARTIMDAN OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VERMİŞ VE BEN BUNU 2. ÖDEMEDE FARK ETTİM KARTI İPTAL ETTİRDİM VE DİGİTÜRK YETKİLİLERİ İLE HAFTALARCA KONUŞTUM YANİ ADAMIN BORCU KADAR TELEFON PARASI ÖDEDİM DERDİMİ ANLATABİLMEK İÇİN. TAMAM ÇÖZDÜK TAMAM BİZDEN HABER BEKLEYİN VS VS VS DEDİLER HALA HABER VERECEKLER. BİR YETKİLİSİ ADAMIN NEREDE ÇALIŞTIĞINI SÖYLEDİDE AVUKAT TANIDIĞIMA ARATTIRDIM DA PARAMI YATITTIRDIM. DİİGİTÜRKÜ BEKLESEM HALA BEKLİYOR OLACAKTIM. DİGİTÜRKE ALLAH MUHTAÇ ETMESİN…

 • Hülya Gül Şenoymak says:

  Bizde digitürk üyesiyiz malesef.. Bağlatırken 12 ay taahhütlü olarak bağlattık..(Ki biz öyle sanıyormuşuz) 12 ay sonunda iptal ettirmek istediğimizde taahhütün 24 ay olduğunu söyleyince şok oldum adeta..

  Konuşmayı ben yapmıştım ve adım gibi biliyorum 12 aylık olduğuna..Elinizdeki sözleşmeye bakın 24 ay olduğunu görürsünüz dediler..İmzalama işini eşime bırakmıştım..Oda öyle bir gözden geçirdim dedi hepsini okumam mümkn değil dedi..

  Sonradan baktığımızda sözleşmede 24 ay olduğunu gördük..Yeni doğum yaptığım ana denk gelmeseydi onlarla yaptığım telefon görüşmesinin kaydını isteyecektim..Tarihi çok iyi hatırlıyordum da üstelik..Sonra lanet olsun dedim ve bıraktım.

  Birkaç zaman sonra 6 aylık Digitürk plus hediye ettiler..Deneyelim diye..Bundan sonra yermiyiz o numaraları..Zamanı gelsin hemen iptal ettireceğiz..

  Bu konuda aydınlattığın için ayrıca teşekkür ederim Neriman..En azından nasıl iptal ettireceğimizi artık öğrendik. Eşimede okudum yazdıklarını..Ben decoderide kartıda elimle bağlayan yere götürür bide gerekli evrakları da imzalarım dedi..

 • Hülya Gül Şenoymak says:

  Bu arada Digitürkle ilgili birşey daha..

  İlk bağlattığımızda birde yan odamıza bağlatmıştık. En uygun paketini ve taahhütsüz olanı..Birkaç ay sonra gerek olmadığını gördük ve iptal ettirmek istedik.

  Biz sorunsuz iptal edildiğini düşünüyorduk ve decoderi gelip almalarını bekiyorduk ki faturada 130 TL gibi bir borç gördük..Hemen arayıp sorduk.. iptal ettirdiğiniz decoderin ücreti dediler. E dedik sizin gelip almanızı bekliyoruz..Tamam dediler biz size döneceğiz..1 ay kadar bekledik, baktık borç hala orada duruyor..Defalarca telefonda görüştük, gerildik hatta..Bir ay sonra lütfen gelip aldılar decoderi..Baktık borç da silinmiş faturadan..

  Yazık kim bilir kaç kişi mağdur olmuştur bunlar yüzünden..Bundan sonra Diğitürk kullanan bütün yakınlarımı uyaracağım..

 • Çağlayan says:

  Bende DİGİTÜRK kurbanıyım ve yardım alabilecegim hiç kimse yok 3 yıl önce üniversitede 12 ay tahatütlü açtık 1 yılın sonunda kapatmak isteyince bana 400 küsür liralık bi fatura çıkardılar iptali için 1 yıl daha abone olma şartını kostular, kabul etmek zorunda kaldım, ve bu 1 yılın sonunda kapatmak istedim şimdi yine 236 tl gibi bi fatura ile karşıma cıktılar, bahaneleri ise 7 ay önceden kalan bi faturam varmısta onun faiziyle beraber tutan miktarmış. Ki ses kayıtlarımız vardır ben kapatmak istedigimde bana 2 faturam oldugu ve borcumu ödemeden kapatamayacagımı söylediler, bende borcumu komple kapattım ve iptal işlemi için dilekçemi yolladım. teyidinide aldım 1 ay sonra yani şubat ayında kapatılacagını söylediler arada 5 ay geçti avukatlık bürosu beni aradı ve icralık oldugumu söyledi. şimdi bekliyorum o borcu ödemicem gerekirse girer hapse yatarım yine ödemem.
  ALLAH’ınızdan bulun garibanın sırtından beslenen amipler.

 • Yusuf ÖZTÜRK says:

  Öğrenciyim 12 ay lık taahütle giriş paketi aldım yani hattın ucundaki kişi bana böyle söyledi. Taşınmam gerekti taşıma için 85 tl dediler kapattırayım dedim 254 tl vericen dediler. 12 ay taahütle alacağımı söyleyen müşteri temsilcisi için yasal işlem başlatmaya hazırlanıyorum.

 • Merhaba
  digitürk mağdurlarına birini daha eklemek üzere.. 10 yıldır tek bir sorun yaşamazken 4 gün önce bir telefon geldi. Ücretsiz Yan oda kampanyası için 1 basın arayalım ben de ücretsiz’i duyunca atladım sazan misali. Ertesi gün aynı saatte aradılar. Ücretsizz değil 120 tl ye 5 yıl ücretsiz 20 tl de kurulum dediler. Aynı kanallar mı dedim? .. çizgifilm ve movi max vs de varmı var dediler tekrar ettim var mı evet var dediler.İyi o zaman parayı da kabul ettim .Bayiden ben aldım eşşek gibi de imzaladım.Ne olduğuna bile bakmadım. Kurdum baktım kanallar eksik. çizgi filmler yok. Herhalde kuramadım sandım. Adım dinlediler şikayet olarak aldılar .. 24 saat içinde ararız dediler.. …24saat geçti… Yandık iyi kazıkladılar. desenize ..parayı verip devam edelim mi iptal mi edelim bilemedim…

 • Aydemir says:

  10 seneden fazla digitürk kullandım, defalarca iptal ettiğim oldu. Sıkıntısı ve arızası hiç bitmedi. Şimdi en son iptalde banada icralı micralı bir borç çıkarttlar 500 küsür lira. Taklalar atıp hileyle almaları insanın sinirine dokunuyor.

 • funda says:

  Digiturk e dava açan kimse yokmu bize atilan ve cevap verilmeyen bir mesajdan dolayı tahattüt ü 1 yıl uzatmislar ve şimdi ek para istiyorlar. 25 milyon çok para değil belki fakat insanın zoruna gidiyor. Sözleşmeye konulan bir cümleyle sizi haksız uygulamalara mecbur ediyorlar. Bu sözleşmeler böyle oldukça daha çok insanın canı dolandiracaklar o yüzden sozlesmedeki bu maddenin tüketici haklarına aykırı olmasını öne sürerek dava açmak istiyorum. Emsal var mı denk gelemedim.

 • arzu says:

  evet yıllık abonelik yenilemesini otomatik yapıyorlarmış güya mesaj atıyorlarmış o mesaja cevap vermediğinizde otomatik yenileniyormuş. kendi kendilerine paket koyuyorlar yine kendilerince yeniledikleri abonelikten çıkmak istediğinizde cayma bedeli çıkıyor karşınıza. ben 4 yıllık digitürk üyesiydim hala iptal işlemleriyle uğraşıyorum faks dışında başka bir iptal yolunu da kabul etmiyorlar halbuki bu tüketici hakları yönetmeliğine tamamen aykırı,faksı gönderiyorsunuz bu defa da faks okunmuyorsa talep ulaşmamış kabul ediyoruz diyorlar. BTK bu sebeplerle hukuka aykırılıklar yaptığı için bir yığın ceza kesiyor digitürke ama hala kan emmeye devam ediyorlar ve bizim milletimiz de buna izin veriyor yazık ki. ben iptal işlemim gerçekleştiğinde elimdeki evraklarla savcılığa suç duyurunda bulunacağım bunun için iyi bir avukat olmanız ya da avukata danışmaya ihtiyacınız yok sonuçta savcılıklar kamunun hakkını korumak için görevliler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Gerisi Hikaye..

Hem Ev Hanımı Hem de Anne! Tatili ve Maaşı Olmayan Bir İşçi.. Kendine Eğlence Arıyordu, Buldu :)

Twitter da Takip Et

Facebook’ta Takip Et

Tavsiyeler

Muhteşem Isırıklar
lavantakesesi.com
TÜTÜETEK.COM tütü etekler, takımlar, taçlar, bebek şekerleri

Unutmayalım

Bağışlarınızla Hayat Verin
Desteklerimizle Gülsünler